Jūlijs 18, 2024

Skolu kauss orientēšanās sportā

By Aprīlis 28, 2024 328

    (foto Alise Elizabete Stafecka)

  

                                     Latvijas skolu orientēšanās kauss 2024.

Grundzāles pamatskolas pārstāvis Raivo Sarkangalvis izcīna 3. vietu V5grupā.

 Ar vērienīgu dalībnieku skaitu aizvadīti šī gada lielākie Skolu orientēšanās svētki - Latvijas Skolu orientēšanās kauss 2024, kas 25. aprīlī norisinājās pie Ogres Tehnikuma. Spītējot lietum, pasākumā piedalījās 598 skolēni no dažādām Latvijas skolām un pilsētām, lai noskaidrotu labāko skolu orientēšanās sportā 2024. gadā.

Sacensības norisinājās 3 daļās - kvalifikācijas distance, kam sekoja pusfināls un tad jau labāko dalībnieku skrējiens finālā. Sacensība bija patiešām sīva. Lai tiktu pusfinālā bijā jāuzrāda perfekts skrējiens, katra saminstināšanās distancē maksāja dārgās sekundes , kas daudziem pietrūka lai tiktu labāko divpadsmit pusfinālistu kompānijā. Tomēr arī Smiltenes novada  orientieristiem tas bija pa spēkam.  No Grundzāles pamatskolas pusfinālā iekļuva Raivo Sarkangalvis -V5 ar septīto rezultātu no 36 dalībniekiem (pusfinālā 6. vieta) , Laima Puriņa S4 ar astoto rezultātu no 66 dalībniecēm (pusfinālā 11. vieta) , Roberts Zirdziņš V4 ar vienpadsmito rezultātu no 64 dalībniekiem (pusfinālā 9. vieta)  un Artis Harkins V3 ar septīto rezultātu no 62 dalībniekiem (pusfinālā 10.vieta). Smiltenes vidusskolu pusfinālā pārstāvēja Lote Tarasa S-5 ar vienpadsmito rezultātu no 37 dalībniecēm (pusfinālā 5.vieta).  Prieks arī par Gaujienas orientieristi Martu Kalniņu, kas pārstāvot Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāziju pusfinālā tika ar divpadsmito rezultātu S1 grupā 45 dalībnieču konkurencē. (pusfinālā 9. vieta)

Pēc pusfināla skrējieniem finālā iekļuva Raivo Sarkangalvis un Lote Tarasa. Pēc fināla skrējieniem uzgavilēt varēja Grundzāles pamatskolas pārstāvji , jo Raivo Sarkangalvis 1,6km garo finālskrējienu veica ar trešo rezultātu. Savukārt Lotei  Tarasai pietrūka vienas sekundes lai tiktu godalgoto trijniekā un nācās samierināties ar 4.vietu.

 Labākās skolas titulu otro gadu pēc kārtas izcīnīja Rīgas Centra humanitārā vidusskola, bet masveidīgākās skolas tituls - Privātajai vidusskolai "Patnis".  Smiltenes novadu skolām- Grundzāles pamatskolai- 16.vieta un  Smiltenes vidusskolai- 28. vieta 82 skolu konkurencē.

Visu sacensību kartes, rezultāti, kopvērtējums un foto pieejams Latvijas Skolu orientēšanās kausa mājaslapā: https://skolukauss.lof.lv/  kā arī Latvijas Orientēšanās federācijas Facebook un Instagram kontos. 

Vēl jāatzīmē Grundzāles pamatskolas skolnieka Gustava Solovjova uzvara policijas rīkotajā konkursā kurā bija jāpilda vingrinājums roku saliekšana un iztaisnošana balstā guļus (pumpēšanās).  Viņa rezultāts 70 reizes ir ievērības cienīgs.

 

Ik gadu prieks redzēt arvien vairāk sporta entuziastu un patiess gandarījums, ka interese par orientēšanās sportu skolēnos tikai pieaug. Šis sporta veids attīsta ne tikai fizisko izturību, bet arī mentāli attīsta, jo distancēs ātrums un veiklība ir tik pats svarīgi, kā precizitāte un spēja nevainojami lasīt karti. 

  Dalībnieku atsauksmes patiešām pozitīvas, reti vai teju neviens nesūdzējās par laikapstākļiem, kā pieredzējuši dalībnieki, tā arī iesācēji saka, ka skriets ir vēl trakākos apstākļos. Visi bija patiesi apmierināti un prieks dzirdēt, ka daudzi koncentrējas tieši uz savu personīgo rezultātu un priecīgi par personīgiem sasniegumiem, ne tikai pretendē uz vietām. 

   Sacensību galvenais tiesnesis Matīss Ratnieks saka: “Var skriet ātri, bet ir jāprot arī lasīt karte un atrast kontrolpunktus. Ja kontrolpunktus atrast nav viegli, tad nav nozīmes tam, cik ātri skriesi, skriešana nepalīdzēs. Tas nozīmē, ka veiklība jāapvieno ar prāta spējām.”

   Latvijas Skolu orientēšanās kausa izcīņu sacensības skolu komandām organizēja Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar atbalstītājiem Ogres tehnikumu, Rīgas mežiem, Maxima, Dobeles dzirnavnieku, OS Veikalu, Jāņa sēta, Mintprint, Latvijas Zaļo punktu, Rekrutēšanas un atlases centru, Valsts ugundzēsības un glābšanas dienestu, Valsts policiju, Robežsardzi, Jaunsardzes centru, Zemessardzi un Latvijas Valsts mežiem.

 

Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 06 maijs 2024 23:44
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns