Jūnijs 17, 2024

Grundzāles nakts rezultāti

By Novembris 13, 2023 815

 

 

  

Ar jaunu dalībnieku rekordskaitu, 65 dalībnieki,  Lāčplēša dienas vakarā notika orientēšanās sacensības “Grundzāles nakts”.

Sacensību mērķis ir audzināt Latvijas jaunatni patriotisma garā uzticīgu savai valstij, veicināt morāli un fiziski stipras jaunatnes veidošanu, pilnveidot un nostiprināt prasmes orientēšanās sportā, noteikt labākos orientieristus dažādās vecuma grupās, kā arī popularizēt un veicināt veselīgu dzīves veidu.                                                                                       

  Distances plānoja Grundzāles pamatskolas  bijušais audzēknis Ilgvars Caune.                                                                                                             

  Sacensības notika ne tikai vecuma grupās, bet arī ģimenēm, kas tika sadalītas divās grupās – vienā grupā tās ģimenes, kam jaunākais bērns vēl skolā nemācās, otrā grupā, kam jaunākais bērns ir pamatskolas vecumā.

Šīs sacensības ieies orientēšanās vēsturē ka iespējams pirmo reizi orientēšanās sacensību vēsturē nakts apstākļos distancē tika iekļauts arī labirints. Tas bija jāveic pēc pēdējā KP atrašanas un katram dalībniekam labirintā bija jāatzīmējas labirinta sešos kontrolpunktos pavēles secībā. Uzdevums vairākiem sacensību dalībniekiem sagādāja zināmas grūtības , jo finiša tuvums , tumsa un liekie četri KP kas jauca galvu bija īsts galvas lauzīšanas uzdevums. Tie kam trūka kāda atzīme kontrolpunktā pēc sacensību nolikuma tika vērtēti aiz tiem kas bija apmeklējuši visus kp.

Vērā ņemams fakts arī tas ka septiņi dalībnieki ieradās uz Grundzāles nakti no Alūksnes tūlīt pēc Pašvaldību rogaininga apbalvošanas ceremonijas nevis devās atpūsties uz māju pēc rogaininga distances.

Spēcīgākajā vīriešu grupā uzvaru izcīnīja Andis Ozols (Valmiera glass), kurš tagad ir pabijis ne tikai visās Smiltenes ielās , bet arī gandrīz visās Grundzāles ielās, savukārt otro vietu ar 4,56 km garajā distancē izcīnīja Māris Zeiļuks (OK “Azimuts)”.  Meistarklases  sievietēm ātrākā bija  grundzāliete Zanda Stabiņa , kas tūlīt pēc atgriešanās no Pašvaldību sacensībām rogainingā devās distancē. Otrajā vietā Dina Zobena (OK Kāpa).

Ģimenēm jaunākajā grupā visātrāk  20 kontrolpunktu un labirinta 6 kontrolpunktus  apmeklēja Bormaņu ģimene (Grundzāle-Smiltene). 

 Vecākās grupas ģimenēm ātrākie bija Ševcovu ģimene no Sinoles.

“Grundzāles nakts  2023” rezultāti pa vecuma grupām:

Distanču garumi un kp skaits bez labirinta.

V-8  (0,83 km, 6 kontrolpunkti)

  1. Raivo Sarkangalvis (Grundzāles psk-Smiltenes BJSS)  16:31

 S-8  (0,83 km, 6 kp)

  1. Marta Ieva Zariņa (Grundzāles psk-Smiltenes BJSS)  18:22
    2. Paula Puriņa ( (Grundzāles psk-Smiltenes BJSS) ) 17:33  (-1kp labirintā)

V-10  (1,43 km, 8 kp)

  1. Guntars Puriņš (Grundzāles psk-Smiltenes BJSS)  17:26

V-12 (1,43 km, 8 kp)

  1. Artūrs Kalniņš ((Grundzāles psk-Smiltenes BJSS)  14:31
    2. Eduards Zariņš (Grundzāles psk-Smiltenes BJSS) ) 15:29

S-12 (2,3 km, 12 kp)

  1. Loreta Rakuzova (Grundzāles psk.) 14:51
  2.  Izabella Ruka (Smiltenes vsk. ) 14:57
  3.  Laima Puriņa (Grundzāles psk-Smiltenes BJSS)  16:48                                                      
  4.    Ramona Puriņa (Grundzāles psk.-Smiltenes BJSS)  16:49                                                 
  5.   Dārta Pauliņa (Smiltenes vsk.-Smiltenes BJSS–Grundzāle) 16:46 (-1kp labirintā) 

V-15  (3,47 km, 17 kp)

  1. Artis Harkins (Grundzāles psk-Smiltenes BJSS)  31:47 (pēc rogaininga)
  2.  Kristers Rakuzovs (Grundzāles psk.) 1.32:29                                                                        
  3.  Kalvis Šakociņš (Grundzāles psk.) 1.32:55

S-15 (3,21 km, 14 kp)

  1. Evelīna Ševcova (Sinole-Lejasciema vsk.) 34:56 (pēc rogaininga)
  2.  Alise Peneze (Grundzāles pamatskolas) 1.21:16

V-18 ( 4,56km , 21kp)                                                                                                                    

   1. Roberts Zirdziņš (Grundzāles psk-Smiltenes BJSS)  50:26                        

   2.   Gustavs Solovjovs (Grundzāles psk-Smiltenes BJSS)50:35                                                         

S-18 (3,7 km, 18 kp)

  1. Alise Elizabete Stafecka (Grundzāles psk-Smiltenes BJSS) 32:47
  2.  Kitija Vītola ( Grundzāles psk) 1.32:59

Meistari (4,56 km, 21 kp)

  1. Andis Ozols (Valmiera glass) 39:33
    2. Māris Zeiļuks (OK Azimuts) 46:42

Meistares (3,47 km, 17 kp)

  1. Zanda Stabiņa (Grundzāle) 29:37     (pēc rogaininga)
    2. Dina Zobena (OK “Kāpa”) 31:48

Veterānes (3,21 km, 14 kp)                                                        

1.Daiga Krēsliņa (Lejasciems) 44:23     (pēc rogaininga)                                                                                                                                                               

Superveterāni  (3,21 km, 14 kp)

 

  1. Aldis Lapiņš (OK Azimuts) 1.12:58 (pēc rogainiga)
  2.  Uldis Alksnis (OK Meridiāns) 38:48   (-1kp labirintā)                                                           
  3.   Gatis Jansons (Rauza) 1.02:24    (-1kp distancē)  (pēc rogaininga)

Superveterānes  (2,0 km, 12 kp)

  1. Andra Veita (Rauza) 48:43

Tautas klase – vīrieši (izvēle, 21 kp)

  1. Mārtiņš Lukjanovičs (Gaujiena) 33:01 20KP
    2. Dzintars Harkins (Gaujiena.)1.04:51  20KP (pēc rogaininga)
    3. Guntis Strazdiņš (Grundzāle) 1.08:56 18KP

Tautas klase – sievietes (izvēle)

  1. Ilva Harkina (Gaujiena) 1.04:56 20KP                               
  2.  Katrīna Strazdiņa (Grundzāles psk.) 1.18:56 18 KP   
  3.  Alise Elsiņa ( Smiltenes vsk.) 1.22.25   14 KP

Ģimenes – jaunākais bērns pirmskolas vecuma (izvēle, 20 kp)

  1. Bormaņu ģimene ( Jānis Bormanis, Valdis Bormanis, Rūta Bormane, Agate Bormane / Smiltene-Grundzāle) 57:56 20KP                         
  2.  Slikšjāņu ģimene (Ilze Slikšjāne, Zigis Slikšjānis, Jēkabs Slikšjānis, Miks Slikšjānis / Grundzale) 52:37 19kp
  3.  Ozolu ģimene (Andris Ozols , Monta Ozola ,  Gabriels Ozols ,/ Grundzāle) 85:35 20 kp (-1kp labirintā)
  4.  Sarkangalvju ģimene ( Margarita Sarkangalve , Felicita Sarkangalve , Bella Sarkangalve / Grundzāle)   18kp 1.08:39 (-3 kp labirintā)
  5. Mašinu ģimene ( Gunārs Mašins , Lāsma Vasmane Mašina , Vestards Mašins ,Elīza Vasmane  un Gita Mašina / Cēsis -Grundzāle ) 14KP (-3kp labirintā)

Ģimenes – jaunākais bērns pamatskolas vecumā (izvēle, 21 kp)   

  1. Ševcovu ģimene (Baiba Ševcova, Viktors Ševcovs , Elīza Ševcova, Eduards Ševcovs / Sinole) 60:10 20KP
    2. “Zini kā bija?” (Linda Lukjanoviča, Nanija Lība Uskliņģe, Kristers Bašķers, Ivo Bašķers / Gaujiena – Grundzāles psk) 55:43 19  KP
    3. Morīšu ģimene (Andra Morīte, Dainis Morītis, Marta Morīte , Krista Morīte  Grundzāle) 40:14 14 KP