Jūnijs 17, 2024

Sandra Grosberga apliecina piederību pasaules elitei.

By Oktobris 08, 2023 628

 

 

  

  8.oktobrī  Itālijas pilsētā Vičenzā ar knock-out sprintu noslēdzās Eiropas čempionāts orientēšanās sportā. Ar vēl vienu panākumu iepriecināja Latvijas izlases līdere un Azimuts OK-Sm BJSS sportiste Sandra Grosberga, kura iekļuva sacensību pusfinālā un sasniedza dalītu 13. vietu.

Grosberga apliecina piederību pasaules elitei

Sandra Grosberga bija vienīgā no Latvijas izlases orientieristiem, kura pārvarēja kvalifikācijas barjeru, esot starp 12 labākajām orienteristēm savā kvalifikācijas grupā.

Tas nozīmēja, ka Grosbergas sacensību diena turpinājās ar ceturtdaļfinālu. Arī šī barjera krita pārliecinoši - Grosberga bija pirmā savā skrējienā un varēja gatavoties pusfinālam.

Ceturtdaļfināla rezultāti

Vieta

Vārds

Valsts

Rezultāts

Atpaliek

1.

Sandra Grosberga

Latvija

7:12.3

 

2.

Sabīne Hausvirta

Šveice

7:15.5

+0:03.2

3.

Aleksandra Horņika

Polija

7:23.6

+0:11.3

4.

Inka Nurminena

Somija

7:30.7

+0:18.4

5.

Izija Bassē

Francija

7:36.6

+0:24.3

6.

Eva Bernačiaka

Polija

7:43.9

+0:31.6

Pusfinālā piepildījās Latvijas izlases līderes pirms izslēgšanās kārtām izteiktā prognoze, ka sagaidāmas salīdzinoši vienkāršas distances, kurās daudz ko izšķirs skriešanas ātrums un it īpaši finiša taisne. Grosbergai neatradās iespēja konkurentes pārspēt ar orientēšanos, neizdevās noturēt līderu tempu un pusfināls tika noslēgts piektajā pozīcijā. Šis rezultāts nozīmēja, ka rezultātu tabulā latviete ierindojās dalītā 13. vietā.

Pusfināla rezultāti

Vieta

Vārds

Valsts

Rezultāts

Atpaliek

1.

Viktorija Haesteda Bjornsteda

Norvēģija

7:15.5

 

2.

Sāra Hagstroma

Zviedrija

7:19.9

+0:04.4

3.

Sabīne Hausvirta

Šveice

7:21.7

+0:06.1

4.

Aleksandra Horņika

Polija

7:23.2

+0:07.7

5.

Sandra Grosberga

Latvija

7:26.3

+0:10.8

6.

Elīne Gemperle

Šveice

7:31.5

+0:16.0

Pusfināla karte

Komentārs

Sandra Grosberga:

"Es esmu vienkārši nenormāli priecīga par līmeni, kādā biju visu šo čempionātu. Esmu startējusi septiņos Pasaules čempionātos un piecos Eiropas čempionātos, bet šis bija pirmais, kurā sešus no sešiem startiem veicu bez kļūdām, skrienot krietni zem četrām minūtēm uz kilometru.

Man par šodienu nebija lielu gaidu, bet zināju, ka ja viss saliekas, tad varu aizskriet arī līdz finālam. No rīta pirms kvalifikācijas jutos ļoti labi un arī uz fināliem nebiju pārāk sagurusi.

Ceturtdaļfinālā mans trumpis bija distanču plānotāju pielietotā "skrējēju izvēles (runners choice)" izkliede. Es izvēlējos it kā garāko, bet skriešanas ziņā vieglāko variantu. Skrēju agresīvi jau no paša starta. Distances laikā nevienu brīdi nezināju, kurā vietā esmu, tikai pie pēdējā kontrolpunkta, dzirdot to no komentētāja, sapratu, ka esmu pirmā.

Pusfinālā arī mēģināju sākt agresīvi, bet laktāts tomēr mani apēda un to pāris sekunžu atstarpi, kas bija starp mani un līderēm, es vienkārši nespēju nodzēst. Jāatzīst, ka pusfināls arī bija vienkāršākā no šīs dienas distancēm un reāli nebija daudz variantu, kur mēģināt aizbēgt.

Ātrums, kādā šobrīd prasa skriet elites līmenis orientēšanās sportā, ir mežonīgs. Un tomēr es priecājos, ka varu parādīt, ka tas nav neaizsniedzams arī mums. Es vienmēr esmu mazliet skumīgi klausījusies vārdos, ka mēs Latvijā nevaram tur tikt un nevaram konkurēt. Varam. Ar lielu neatlaidību un pacietību, bet varam. Un es zinu, ka varu vēl labāk.

Man jāsaka milzīgs paldies visiem pārējiem Latvijas izlases sportistiem par atbalstu un citu līdzjutēju pārkliegšanu. Atmosfēra komandā bija lieliska un tā spēlē lielu lomu rezultātos. Īpašs paldies komandas biedram Andrim Jubelim, kurš visu nedēļu palīdzēja arī kā fizioterapeits, jo mums neviena cita nebija līdzi, un šodien bija kopā ar mani pirms abiem fināla startiem. Un, protams, mūsu trenerim Dāvidam Stefanski, kurš manu orientēšanās tehniku ir pacēlis citā līmenī.
Paldies!"

Uzvarošie Aleksandersone un Kiburcs

Par Eiropas čempioniem un reizē arī par Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētājiem kļuva Tuve Aleksandersone (Zviedrija) un Matiass Kiburcs (Šveice). Aleksandersonei šī ir jau devītā secīgā kopvērtējuma uzvara. Savukārt Kiburcs laika posmā kopš 2012. gada nu ir kļuvis par kopvērtējuma uzvarētāju jau sešas reizies.

Eiropas čempionāta mājaslapa: https://www.eoc2023.it/

 

Rakstā izmantota IOF / Kristina Lindgren fotogrāfija.

 

Savukārt 6.oktobrī 

Itālijā notiekošajā Eiropas čempionātā orientēšanās sportā jauktajā sprinta stafetē Latvijas komanda ar Sandru Grosbergu, Andri Jubeli, Rūdolfu Zērni un Elzu Ķuzi sastāvā ierindojās 13. vietā.