Septembris 26, 2022

Latvijas čempionāts nakts orientēšanās.

By Jūnijs 13, 2022 406

 

 

   Latvijas čempionāts nakts orientēšanās.

  1. jūnijā Gaiziņkalnā tika sadalīti Latvijas čempionātu medaļu komplekti nakts distancē.

"Sacensību apvidus pilnībā iekļaujas Gaiziņkalna dabas parka (sākotnēji dibināts 1987. gadā) zonā. Tā ir teritorija, kas aptver Vidzemes augstieni ap Gaiziņkalnu, kurš ir augstākā vieta Latvijā – 311,6 metri virs jūras līmeņa. Gaiziņkalna apvidus ir pietiekami slavens orientēšanās aprindās. Pirmās kartes šeit jau tapušas vairāk kā 50 gadus atpakaļ un ļoti daudzi vecmeistari šeit ir aizvadījuši augsta līmeņa sacensības un treniņnometnes. Pēdējas lielās sacensības bija Eiropas čempionāts ziemas orientēšanās 2013. gadā, bet vasarā šeit liela mēroga sacensības nebija notikušas ļoti sen. Apvidus ir unikāls ar savu neskarto dabu. Apvidus ir pietiekami izaicinošs, gan fiziski, gan tehniski. Apvidū ir nelielas platības purviņi dažādos augstumos, vietām atsevišķi krituši koki, skriešanas grūtības pakāpe ir no vieglas līdz pat ļoti apgrūtinātai. Augstumu starpība starp Gaiziņkalna virsotni un tā pakāji ir apmēram 60 metri, bet starpība starp augstāko punktu un zemāko punktu apvidū ir 80 metri."

Šajā nakts izaicinājumā piedalījās arī vairāki Azimuts OK -Sm BJSS sportisti. Vienīgā godalga tika Agnesei Jaunmuktānei izcīnot 2. vietu W-18 grupā.

 M21E grupā 5. vietu izcīnīja Austris Kalniņš. Elites grupā distance bija ļoti skarba, jo no startējušajiem 16 sportistiem finišu sasniedza tikai 7.  

M-40 grupā 4. vieta Mārim Zeiļukam un M-50 grupā 5. vieta Mārim Stabiņam. 5.vieta arī Andai Jaunmuktānei W-18.

Varonīgi W-16 grupā līdz galam cīnījās Marta Kalniņa izcīnot 10. vietu.

Rezultāti un kartes pieejamas: https://ej.uz/lcnakts

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns