Aprīlis 16, 2024

Cēsu rudens un Cēsu stafetes

By Septembris 25, 2018 3912

   Cēsu rudens.

22. un 23. septembrī orientēšanās klubs" Meridiāns" aicināja orientieristus uz Cēsu pusi, kur ik gadu rudens iestāšanās tiek atzīmēta ar "Cēsu rudens" sacensībām, kas šogad bija arī 13. Latvijas kausa posms un 4. Latvijas stafešu kausa posms.

Sacensībām izvēlēts apvidus Pārgaujas novada "Muižniekos", kur blakus norisinājās "Cēsu rudens" sacensības arī pagājušajā gadā. Līdzīgi kā pirms divām nedēļām Latvijas čempionātā Turaidā, apvidus, kas atrodas Gaujas upes krastos, izaicināja ar lielām reljefa formām un izteiktām gravu sistēmām (augstumu starpība apvidū 60m). Skrienamība no labas līdz vidējai, ar vietām kritušiem kokiem un biezāku veģetāciju.

"Cēsu rudens" parasti arī ir vienas no sezonas otrajā pusē dalībnieku skaita ziņā kuplāk apmeklētajām sacensībām, un šis gads nebija izņēmums, jo uz starta stājās vairāk kā 600 orientieristi, tostarp virkne spēcīgu elites sportistu. Dāmu elitē par uzvaru cīnījās Sandra Grosberga, Līga Valdmane, Laura Vīķe, Kristīne Bertuka, Irita Puķīte, Aija Skrastiņa, bet starp vīriem Edgars Bertuks, Artūrs Pauliņš, Jānis Krūmiņš, Uldis Upītis un citi spēcīgi konkurenti.

OK Azimuts sportists Artūrs Pauliņš pēc divu minūšu nesaprašanās ar kartes autora mākslas darbu pirmā KP rajonā turpmākajā distancē spēja pacelties no 11. vietas uz trešo 34 sekundes piekāpjoties Jānim Krūmiņam un vairāk kā septiņas minūtes Edgaram Bertukam.

Dubultpanākums OK Azimuts sportistiem grupā V65 kur savus konkurentus pārliecinoši uzvarēja Aldis Lapiņš. Otrajā vietā Alda kluba biedrs Jānis Biezais.

 Līdzīgs panākums arī grupā V20 kur jau sestā uzvara šāgada Latvijas kausa posmos Smiltenes BJSS sportistam Ilgvaram Caunem. Sakritība ka Ilgvars tāpat kā Artūrs pazaudēja laiku pirmā KP meklējumos. Trešajā vietā ILgvara treniņu biedrs Smiltenes BJSS Matīss Slikšjānis.

Šo panākumu gandrīz atkārto arī Lienes Brūveles audzēknes māsas Jaunmuktānes S14 grupā. Agnese Jaunmuktāne svinēja pārliecinošu uzvaru  par piecām minūtēm pārspējot otrās vietas ieguvēju. 5. vieta šajā grupā Andai Jaunmuktānei kurai mazliet vairāk par minūti pietrūka līdz vietai uz goda pjedestāla.

Tieši tāpat  veicas arī Māra Stabiņa audzēknēm S18 grupā. Pārliecinoša uzvara Agnijai Caunei. Arī Agnija otrās vietas ieguvēju pārspēja gandrīz par piecām minūtēm. Zandai Stabiņai 5. vieta.

S12 grupā sudraba godalga tiek Sm BJSS audzēknei Martai Kalniņai no Gaujienas. Devītajā vietā šoreiz grundzāliete Anete Stabiņa.

S50 grupā otrajā vietā Vita Cīrule un piektajā vietā Videga Gaigala.

 S8 grupā trešajā vietā Elza Lucāne un S10 grupā trešajā vietā Marta Morīte. Tāpat veicas arī  Ievai Godiņai S40 grupā.

Ceturtā grupā  S55 Gunta Dudele. Tāpat veicas arī Otāram Putrālim grupā V45. Piektajā vietā  grupā V40 finišē Mārtiņš Godiņš.

V21A grupā tūlīt aiz godalgoto trijnieka finišē Rolands Rudītis un Artūrs Gulbis.

No V50 un V55 grupu vīriešiem labāk veicas Pēterim Kokarēvičam izcīnot devīto vietu.

Pārējie rezultāti šeit: http://www.meridians.lv/2018/cr/rezultati.pdf

 

                                                      Cēsu stafetes.

 Stafetes sacensībās, tāpat kā septembra sākumā Latvijas čempionātā bija gaidāma spraiga cīņa par godalgotām vietām. Dāmu konkurencē "Meridiāns/CPSS/Pārgauja" komandai spēcīgu konkurenci sastādīja "Jelgavas Alnis", "SK Briksnis" un "ZVOC-VBSS",( uzvarēja SK Briksnis) savukārt starp vīriem  kā galvenie favorīti tika minēti "Azimuts OK-Sm BJSS" komanda ar Matīsu Slikšjāni, Ilgvaru Cauni un Artūru Pauliņu, kuriem kā galvenie konkurenti tika nosaukti "Saldus OK" un "Ozons" komandas. 

 Interesanti ka vīriešu komandām lielākā daļa komandu šoreiz savus stiprākos orientieristus bija izlikuši pirmajā etapā kurā OK Azimuts-Sm BJSS komandas godu aizstāvēja Matīss Slikšjānis, kurš stafeti Ilgvaram Caunem nodeva kā sestais vairāk kā četras minūtes aiz līderiem Ozona pirmās komandas.  Ilgvars savu etapu veica lieliski ne tikai apsteidzot visas piecas priekšā esošās komandas, bet arī izvirzoties pārliecinošā vadībā stafeti Artūram Pauliņam nododot jau ar vairāk kā piecu minūšu pārsvaru pār tajā brīdī otrajā vietā esošo Meridiāna komandu. Artūrs šo pārsvaru palielināja vēl par piecām minūtēm izcīnot pārliecinošu uzvaru Cēsu stafetēs. Jāatzīmē ka visi Azimuta puiši ir grundzālieši. Šī ir viņu pirmā uzvara LK posmā stafetēs.

Otra uzvara tika izcīnīta ar Smiltenes BJSS  S18 grupas   meiteņu spēkiem. Viņām pirmo etapu lieliski veica Agnija Caune. Nodot stafeti Elīnai Skopānei ar septiņu minūšu pārsvaru pār Meridiāna komandu.  Elīna šo pārsvaru palielināja vēl par 40 minūtēm. Zandai Stabiņai nekas cits neatlika kā turpināt draudzeņu iesākto  finišējot jau stundu un četras minūtes pirms otrās vietas ieguvējām.

Azimuta S145 grupas sieviešu komandā pēc pirmā etapa stafeti kā trešā nodeva Dace Ikšele. Tālāk Gunta Dudele uzlaboja komandas pozīciju uz otro vietu. Ievai Godiņai cīņā par pirmo vietu ar OK Ziemeļkurzeme spēcīgo  sportisti Ilzi Lapiņu tomēr pietrūka divas minūtes finišējot otrajā vietā.

Azimuts OK-Sm BJSS komandām arī divas piektās vietas. Tas izdevās  S12 grupā (Anete Stabiņa , Marta Morīte, Kitija Abula) un V145 grupā (Māris Stabiņš , Dainis Bormanis , Mārtiņš Godiņš)

Pārējie stafešu rezultāti šeit: http://www.meridians.lv/2018/cs/rezultati.pdf   

Foto no stafešu  sacensībām.

https://www.flickr.com/photos/140305775@N02/albums/72157701690028235

Plašāka informācija par sacensībām pieejama šeit.

 Cēsu rudens stafetes bija šīs sezonas noslēdzošais Latvijas stafešu kausa posms, bet Latvijas kauss turpināsies nākamnedēļ ar Latvijas čempionātu maratonā un Siguldas rudeni oktobra sākumā.

 Nedēlas nogalē Azimuts OK-Sm BJSS sportisti startēs arī Igaunijā notiekošajās sacensībās Suunto Games, kas šogad notiks jau 30-to reizi.

Lai labāk sagatavotos nākošā gada maija sākumā Igaunijā notiekošajam skolēnu Pasaules čempionātam uz Igauniju dosies arī Agnija Caune. Sacensībām Igaunijā pieteikušās arī spēcīgās māsas Botovas no Krievijas, ar kurām Agnijai nāksies sadalīt vietas uz goda pjedestāla.

Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 14 Oktobris 2018 17:47
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns