Oktobris 20, 2021

Pasaules skolēnu čempionāts Turcijā 2015

By Aprīlis 27, 2015 7390

Latvijas un Grundzāles pamatskolas vārds izskan pasaulē.

Laikā  no 19.-23. aprīlim Grundzāles pamatskolas meiteņu komanda kas trenējas Smiltenes BJSS ar panākumiem piedalījās Pasaules skolēnu čempionātā orientēšanās sportā Turcijā.

Agnija Caune kļuva par Pasaules skolēnu čempioni vidējā distancē. Grundzāles pamatskola komandu vērtējumā W2 skolu grupā ieguva 2. vietu. Komandā startēja Agnija Caune , Elīna Skopāne un Zanda Stabiņa.

 Brauciens uz sacensībām sākās Rīgas lidostā kur mūs pavadīja pārējie Grundzāles orientieristi , kas pēc tam devās uz sacensībām Rīgas kausi.

Lidojums līdz Stambulai ilga trīs stundas un tur mums bija jāpārsēžas lidmašīnā uz Antāliju. Daudz laika zaudējām stāvot rindā uz pasu kontroli, tā bija vismaz  kilometru gara. Kad tikām cauri pasu kontrolei devāmies ātrā skrējienā cauri visai lidostai uz iekāpšanas vietu lidmašīnā uz Antāliju. Kad ieradāmies , iekāpšana lidmašīnā jau bija beigusies un Turkisch airlines darbinieks mums sameklēja nākošo reisu pēc 5 stundām un izsniedza kuponus vakariņām Burgerkingā.

Uz rīta pusi ieradāmies Antālijā kur mūs sagaidīja mūsu bagāža, kas jau bija atlidojusi ar pirmo reisu un organizatori  ar autobusu aizveda līdz viesnīcai Tekirovā. Kad iekārtojāmies viesnīcā gulēšanai atlika mazliet vairāk par stundu , jo bija jāiet uz brokastīm un tūlīt pēc tām jau gaidīja autobusi lai vestu sacensību dalībniekus uz modeli ( treniņš apvidū kas būs līdzīgs sacensību apvidum).

 Pēc modeļa pusdienas un mazliet laika lai sagatavotos atklāšanas parādei. Pēc nostāšanās uz to gaidījām vēl stundu lai varētu sākties gājiens uz pilsētas amfiteātri kur notika sacensību svinīgā atklāšana, kas ilga trīs stundas. Pēc negulētās nakts virsū sāka mākties miegs un daži tā sēdus arī aizmiga. Pēc parādes vakariņas un komandas sapulce.

Nākošajā dienā vidējā distance. Lai visu paspētu jāceļās jau septiņos.  Vispirms sportisti tika aizvesti uz karantīnu (vieta kur sportistam jāatrodas gaidot brīdi kad varēs doties uz startu).

Kāds puskilometrs veikts pa iesildīšanās karti un tad jau distancē dodas pirmā sacensību dalībniece no Latvijas , kas šoriez ir Zanda Stabiņa. Pēc tam trīs stundu laikā mežā tiek arī pārējie dalībnieki. No starta uz finišu treneri tiek vesti ar autobusu. Finišā ierodos un ar acīm meklēju kur ir Zanda. Viņa tieši tajā brīdī finišē. Distancē ir bijusi viena kļūda kuras dēļ nācies sastapties  ar četrām baltām tievām čūskām. Vēlāk no vietējiem tirgotājiem, kas runāja krievu valodā  noskaidroju ka tās ir indīgas. Gaidam Agniju viņas rezultāts šoriez ir minūti aiz Zandas.

Ceram uz Elīnas veiksmīgo startu, jo viņa sacensībām pieteikta  kā komandas līdere un līdz ar to startē nosacīti izdevīgākā laikā. Elīna 4160 m garo distanci ar 15 KP un kāpumu  155m

 veica nepilnā stundā. Tajā brīdī ir finišējušas 24 dalībnieces no 54 dalībniecēm un Grundzāles meitenes ir finišējušas uzrādot ļoti stabilu sniegumu ierindojoties no astotās līdz desmitajai vietai. Kad finišē visas dalībnieces Elīnai ir 10. vieta , Zandai 12. vieta un Agnijai 13. vieta.

Paēdam pusdienas un beidzot var izgulēties. Vakarā kad tiek saskaitīts komandu vērtējums meitenes ir priecīgas , jo esam trešajā vietā aiz Jaunzēlandes un Anglijas.

  Nākošā dienā brīvdiena. Tā paiet gatavojoties vakara pasākumiem. Atraktīvākie piedalās putu ballītē kas rada īstu jautrību. Pirmais vakara pasākums ir savas valsts prezentācija. Katrai valstij ir izveidots stends kas iepazīstina pārējos sacensību dalībniekus un viesus ar savu valsti. Latvijas stendā ir gotiņas , šokolādes konfektes, zefīrs , medus, maize, sukādes un citi kārumi. Pieaugušie tiek cienāti ar Rīgas upeņu balzamu- par to īpašā sajūsmā ir Jaunzēlandes treneri.

  Tad pienāk laiks komandu priekšnesumiem. Latvijai jāuzstājas pašās beigās ar 21 numuru un dienā izveidotais priekšnesums izraisa patiesas ovācijas- jo mūsējo priekšnesums pie Laura Reinika dziesmas ”Es skrienu” patīk visiem.

 Nākošajā rītā jāceļas jau pēc sešiem , jo uz startu jābrauc gandrīz stunda un pa kalnu ceļu. Karantīnas zona šoreiz ir vietējās skolas pagalmā. Šeit tiek noteipotas potītes ( lai skrienot pa kustīgajiem akmeņiem tās nesatraumētu) . Starts 900m augstumā virs jūras līmeņa. Startā par piemiņu no tā paņemu kādu lielāku čiekuru. Meitenēm galvenais norādījums- distancē neriskēt censties saglabāt trešo vietu kopvērtējumā.

 Kad ar busiņu tieku aizvests no starta uz finišu Zanda ar Agniju ir jau finišējušas un informators ziņo ka Agnija Caune no Latvijas Grundzāles pamatskolas ir uzrādījusi labāko laiku. Gaidam kad finišēs Elīna. Saprotam ka lai uzvarētu viņai tūlīt jābūt finišā. Tad jau kļūst skaidrs ka arī trešā vieta nesanāks. Redzam kā Elīna šķērso ceļu dodoties uz priekšpēdējo KP.  Pēc brīža arī pēdējais KP ir sasniegts. Finišā Elīnai piektais rezultāts un tāds tas arī saglabājas līdz visu dalībnieču finišam. Zandai līdz sešiniekam pietrūkst mazliet vairāk par minūti. Viņai devītā vieta. Klāt ir  televīzija- meitenes tiek intervētas un vēlreiz pierādas tas ka valodas ir jāmācās cītīgi, jo neskatoties uz labām atzīmēm Angļu valodā praksē nemaz tik viegli neiet. 

 Tad jau arī top skaidrs ka  šajā dienā Grundzāles pamatskolas meitenes ir uzvarējšas vidējā distancē- abu distanču kopvērtējumā apsteidzot Anglijas skolu. Tomēr laiks ko zaudējām Jaunzēlandei garajā distancē nav atgūstams un Grundzāles pamatskolai otrā vieta , sudraba medaļas un liels skaists kauss kopvērtējumā.  Galvā pazib doma kā būtu tad ja pirmajā sacensību dienā  nebūtu bijis lielais nogurums pēc negulētās nakts. Bet ir tā kā ir un esam priecīgi. Vakarā apbalvošanas ceremonijā  ar diplomu par piekto vietu tiek apbalvota Elīna un par skolēnu Pasaules čempioni vidējā distancē tiek kronēta Agnija. Interesanti ka viņa  ir jaunākā meitene no tām kas finišēja pirmajā desmitniekā.

  Vēl atlikusi pēdējā sacensību diena. Tā notiek pilsētā Kemir ko mēs jokodamies saucam par Ķemeriem. Sacensību dalībnieki tiek salozēti komandās pa trīs tā lai tajās būtu dažādu dzimumu un valstu sportisti. Stundu pirms starta tiek iedotas pilsētas sprinta kartes. Dalībnieku uzdevums saplānot distanci tā lai individuāli skrienot pa visiem kopā atrastu visus 68 KP un reizē finišētu , distancē vēl ir trīs KP kas jāapmeklē visiem reizē. Tas protams sarežģī uzdevumu. Šeit uzvarētāji ir visi , jo ir iegūti jauni draugi no citām valstīm, tiek pilnveidotas pārsvarā Angļu valodas prasmes. Pēc distances visi mainās ar krekliņiem un e-pastiem.

 Šoreiz piedalās arī treneri. Viņi startē piecas minūtes aiz skolēniem. Man komandā tiek treneris no  Varskas un Beļgijas trenere. Finišējam 21. vietā 36 treneru komandu konkurencē.

Elīna kopā ar polieti un angli izcīna 126. vietu.

Zanda kopā ar beļgi un skotu izcīna 149. vietu.

Agnija kopā ar beļgi un poli izcīnīja 155. vietu.  Pavisam startē 178 sastadītās komandas.

 Vakarā notiek kopvērtējuma apbalvošana , grandioza noslēguma ceremonija ar Turku tautas dejām. Lielais pārsteigums ir neaizmirstams salūts.

  Nākošajā dienā pirms pusdienām mūs aizved uz Antāliju kur iekārtojamies viesnīcā un dodamies apskatīt Antāliju. Nākošajā rītā jau pirms sešiem mūs gaida autobusi ,kas aizved uz lidostu. Līdz Stambulai aizlidojam bez problēmām.  Tur iekāpšana lidmašīnā kavējas stundu. Tad vēl divas stundas pavadam  lidmašīnā gaidot rindā uz pacelšanos. Izlidojam tad kad ir jānolaižas jau Rīgā. Rīgā pēc bagāžas saņemšanas mūs gaida pārsteigums , jo sagaidīt meitenes ir ieradušies Grundzāles orientieristi , meiteņu klasesbiedri ar OK Azimuts karogu un Agnijas tētis . Draugi dāvina meitenēm rozes.  Atceļā atgriežamies Latvijas īstenībā- pēc pieczvaigžņu viesnīcas virtuves labumu baudīšanas paēdot veselīgās pārtikas uzņēmumā Hesburger.

 Agnija par piemiņu no sava zelta starta saņem dāvanā no manis to čiekuru kuru pacēlu no zemes tūlīt pēc Agnijas starta.

 Nākošais pasaules skolēnu čempionāts notiks Itālijā pēc diviem gadiem.

Paldies visiem kas mūs atbalstīja: Smiltenes novada domei , Grundzāles pamatskolai , OK Azimuts , LSSF , Jaunsardzei.

Ar pārējiem sacensību rezultātiem , splitiem un organizatoru fotogrāfētajām fotogrāfijām var iepazīteis šeit

http://www.isfwsco2015.org/en/

Manas fotografijas un video šeit.

http://foto.inbox.lv/stabinens/Pasaules-skoleenu-cempionaats-Turcijaa

 Grundzāles pamatskolas sporta skolotājs Māris Stabiņš.

Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 27 Aprīlis 2015 12:48

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns