Decembris 09, 2022

Ilgvars Caune no Eiropas jauniešu čempionāta atgriežas ar sudraba medaļu stafetē

By Jūlijs 07, 2017 4693

Ilgvars Caune no Eiropas Jauniešu čempionāta  atgriezies ar sudraba medaļu stafetē.

 Smiltenes BJSS audzēknis grundzālietis  Ilgvars Caune no Eiropas Jauniešu čempionāta orientēšanās sportā , kas notika Slovākijā atgriezies ar sudraba medaļu stafetē M-18 grupā.

 Sprinta distancē Smiltenes BJSS audzēkne Agnija Caune izcīnīja 12. vietu W16 grupā kopumā 92 jauno orientieristu konkurencē.

Eiropas Jauniešu čempionāts orientēšanās sportā norisinājās  no 30. jūnija līdz 2. jūlijam. Čempionātā piedalījās kopumā 35 valstis un teju 500 sportisti, bet Latviju pārstāvēja 20 jaunie orientieristi, tajā skaitā arī Smiltenes BJSS audzēkņi Agnija un Ilgvars Caunes. Sacensības notika trīs disciplīnās - sprintā, garajā distancē un stafetē -, medaļas sadalot četrās vecuma grupās - M16 un W16, kā arī M18 un W18.

Svētdien, 2. jūlijā,  Eiropas Jauniešu čempionāta orientēšanās sportā stafetē sudraba medaļu izcīnīja M18 puišu komanda ar Ilgvaru Cauni, Rihardu Krūmiņu un Frici Spektoru tās sastāvā. Panākums gūts 29 valstu komandu konkurencē. No tām deviņas komandas finišēja bez rezultāta- tajā skaitā arī spēcīgās Šveices , Itālijas un Zviedrijas komandas.

Ilgvars veica pirmo etapu , kas ir ātrākais , jo tiek dots kopējais starts. Pirmā etapa skrējēja uzdevums ir lielajā ātrumā nepieļaut lielas kļūdas un atskriet daudz nezaudējot laika izteiksmē līderiem. Ilgvars ir pirmā etapa speciālists un ar savu uzdevumu lieliski tika galā. Tālāk jau komandas biedri visu nokārtoja.

Komandas laiks finišējot bija 1:46:23, kas bija vien par 38 sekundēm vairāk nekā grupas uzvarētājiem - Francijas izlasei. Ilgvars Caune, kurš veica 1. etapu, finišēja kā sestais, atpaliekot 2 minūtes un 8 sekundes no līdera, Krievijas izlases pārstāvja, bet rezultātu uzlabot 2. etapā izdevās Rihardam Krūmiņam, ­­­­­kurš stafeti tālāk 3. etapa veicējam Fricim Spektoram nodeva jau kā trešais ar 41 sekundes starpību no līdera. Vēlāk F. Spektors rezultātu tikai uzlaboja, tomēr noķert Francijas izlasi, kuri jau 2. etapā bija atrāvušies, gan neizdevās.

Šī komanda noteikti visiem labi palikusi atmiņā pēc Baltijas čempionāta, kad mājās atveda zeltu, kā arī  Skolēnu Pasaules čempionātā šie puiši vidējā distancē izcīnīja 4.-6. vietu.

Ilgvara komentārs par aizvadīto stafeti:

 "Sākumā daudz  pa ceļu bija jāskrien, tāpēc visi skrēja ļoti ātri. Bet, kad ieskrēju mežā, tad sāku sajusties diezgan spēcīgs, labi ņēmu punktus. Mazliet nokļūdījos gan sākumā, kādas divas minūtes apmēram, kad vadošo valstu pārstāvji diezgan patālu atrāvās. Tad atkal sākās labs skrējiens, mēģināju pievilkt tuvāk, diezgan tīri skrēju un kāpu rezultātos augšā. Beigās turpinājās ātra skriešana, jutos spēcīgs, biju ar līderiem kopā. Vien krievi un zviedri bija izrāvušies priekšā. Apvidus bija ļoti kalnains, bet gan garajā distancē, gan stafetē distance pārsvarā negāja pa ļoti lielu kalnu - uz vienu kontrolpunktu gan bija teju vertikāls kāpums".

   Garajā distancē Agnijai Caunei W-16 grupā 34. vieta un Ilgvaram Caunem  M-18 grupā 57. vieta.

 Sprinta distancē  pilsētā Banska Štjavnica Agnija Caune izcīnīja 12. vietu W16 grupā kopumā 92 jauno orientieristu konkurencē.

   Uzvaras laurus W16 konkurencē plūca Gardonyi Csilla no Ungārijas, 2,2 km garo distanci veicot 12 minūšu un vienas sekundes laikā, bet A. Caune viņai zaudēja 1 minūti un 52 sekundes. Mazliet mazāk nekā 10 sekundes Agnijai pietrūka, lai ierindotos pirmajā desmitniekā. Šajā pašā konkurencē 29. vietu izcīnīja Kristīne Brunere, 41. vietu Aija Denija Trēziņa, bet 54. vietu Anna Emīlija Suta.

Savukārt starp puišiem M18 grupā arī labākais no latviešiem  2,6 km garajā sprintā bija Ilgvars Caune, kurš izcīnīja 34. vietu. Fricis Spektors 55. vietā, Rihards Krūmiņš 88. vietā, bet Kristaps Bruners - 97. vietā.

  Plašāka informācija pieejama sacensību mājas lapā.

Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 04 maijs 2020 00:01

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns