Septembris 26, 2022

Kāpa 2016

By Jūlijs 13, 2016 6830

Orientieristi svin  Kāpas  30 gadu jubileju.

Šā gada 8.-10. jūlijā par Baltijas valstu orientēšanas centru bija kļuvis Krustpils novads. Šogad jau 30. reizi norisinājās starptautiskās trīs dienu orientēšanās sacensības “Kāpa”. Sacensībās piedalījās vairāk nekā 1500 sportisti no 13 valstīm – Zviedrijas, Somijas, Igaunijas, Francijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Vācijas,  Lielbritānijas, Turcijas, Ukrainas un pat Austrālijas. Sacensību  rezultāti pieejami “Kāpa 2016” mājaslapā 2016.kapa.lv.

Šogad par sacensību vietu izvēlēta Variešu pagasta “Medņu Rubeņu”, “Silabebru”, Baltezera apkārtne. “Kāpa 2016” sacensību centrs atradās “Trākšos”.

Sacensību rajons tika raksturots šādi: Pārsvarā skuju koku mežs. Reljefs ar lielām un vidējām formām. Maksimālā augstumu starpība 40 metri. Caurejamība laba un vidēja. Vietām sastopamas nātres.

68 dalībnieku sastāvā  uz šiem orientēšanās svētkiem devās arī Azimuts OK-Sm BJSS orientieristi. Vēl no Smiltenes novada orientieristiem piedalījās  komanda „Būdaskalns”.

Sacensību pirmās dienas īpatnība bija tā ka jaunāko dalībnieku distances pārsvarā vijās pa pļavām ar  krūmu puduriem. Daudziem nebija pieredzes šādā apvidū skriet. Pārējo distanču dalībniekiem  dodoties no sacensību centra  uz 1,5 km tālo startu bija iespēja stiprināt savus spēkus ar bagātīgo melleņu  ražu.

Vakarā pēc sacensību atklāšanas notikušajā pirmās dienas uzvarētāju apbalvošanā par uzvaru pirmajā dienā tika sumināta Smiltenes BJSS audēkne Zanda Stabiņa W-16** , kā arī OK Azimuts sportisti Dace Ikšele W45S un Artjoms Rekuņenko M21L.

Otrie savās grupās   Agnese Jaunmuktāne W12 , Annija Slikšjāne W14** , Agnija W16L un Ilgvars Caunes M18 kā arī Jānis Biezais M65.

Trešie Renārs Akmins M16** , Laura Savicka W20 , Vita CīruleW45L  un Aldis Lapiņš  M65.

Pēc apbalvošanas radīta iespēja dziedāt karaoke. Lai tiktu pie dziedāšanas izveidojās pat lielāka rinda.

Otrā sacensību diena ir pati veiksmīgākā mūsu orientieristiem. Šīs dienas sacensības tiek rādītas tiešraidē RīgaTV24 telekanālā un sacensībām var sekot līdzi  LMT Straume internetā. Sacensību arēnā uzstādīts lielais ekrāns. Arī tajā var vērot sacensību gaitu. Vakarā tiek rādīta filma par orientēšanās vēsturi Latvijā, kā arī sižeti par šīs sezonas sacensībām.

Vīriešu un sieviešu elites grupām – W21E un M21E – “Kāpas” otrā diena iekļauta pasaules ranga ieskaites sacensību (WRE) statusā. Starts tika dots pļaviņā netālu no sacensību centra. Šī pļaviņa atgādināja Šveices pļaviņas, jo tā bija šaura un no abām pusēm kalnu ieskauta. Elites sportistiem šeit bija arī karantīnas zona gaidot savu starta minūti. Cīņā par pasaules ranga punktiem piedalījās 35 vīru elites orientieristi un 15 dāmu elites sportistes no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas. Tajā skaitā arī Azimuts OK līderis Artūrs Pauliņš. Skrējiens Artūram sākās ar kritienu ceļā uz pirmo KP. Pēc kāda brīža Artūrs pamanīja ka kritiena rezultātā ir salūzis kompass un ir pazudusi pati kompasa kārbiņa. Distanci nācās turpināt bez kompasa. Ar Artūra meistarību distanci protams var veiksmīgi veikt arī bez kompasa , tomēr atsevišķās vietās kompasa iztrūkums ietekmēja distances veikšanas ātrumu un finišā Artūram 4. vieta Pasaules ranga sacensībās , zaudējot trešās vietas ieguvējam Mārtiņam Sirmajam tikai trīs sekundes. Uzvarētājs Andrejs Salins no Baltkrievijas , otrajā vietā Andris Jubelis.  Sievietēm uzvarēja Aija Skrastiņa.

No mūsējiem par otrās dienas sacensību uzvarētājiem kļuva Smiltenes BJSS  audzēkņi Renārs Kļaviņš M12 , Annija Slikšjāne Zanda Stabiņa un Renārs Akmins M16**.

Otrie Agnese Jaunmuktāne , Agnija un Ilgvars Caunes , Mārtiņš Mārcis Leimanis M21O** , Videga Gaigala W50L ,

Trešie Laura Savicka un Jānis Biezais.

  Sestdienas vakarpusē varēja piedalīties  orientēšanās sprinta stafetē sacensību centrā.

Šeit uzvaru izcīnīja Smiltenes BJSS  MIX-12 grupas ( 7 komandas)  komanda kurā startēja Anda un Agnese Jaunmuktānes un Renārs Kļaviņš.

Pārliecinoša uzvara Azimuta  komandai Elites grupā (19 komandas) Komandā starēja Artjoms Rekuņenko , Artūrs Pauliņš un Agnija Caune. Otra Azimuta komanda finišēja ar devīto rezultātu. Tajā startēja Vents Lupkins , Artūrs Gulbis un Zanda Stabiņa.

Sacensību trešās dienas uzvarētāju godā Zanda Stabiņa un Vita Cīrule.

Otrie Agnese Jaunmuktāne , Anete Anna Strazdiņa , Kaspars Abuls M21O** , Videga Gaigala un Aldis Lapiņš.

Trešais Artūrs Pauliņš.

 Vakarā pēc apbalvošanas balle pie dzīvās mūzikas. Kamēr lielie ballē , bērniem organizētas radošās darbnīcas un piepūšamās atrakcijas.

Trīs dienu summā vīriešu Elites grupā Artūram  ceturtā vieta.

 Par  Kāpas 30 gadu jubilejas sacensību uzvarētāju trīs dienu summā no mūsējiem tiek sumināta Zanda Stabiņa  W-16**.

Otrās vietas Agnesei Jaunmuktānei W-12 , Annijai Slikšjānei W-14** , Ilgvaram Caunem M-18 un Aldim Lapiņam M65.

Trešās vietas Anetei Annai Strazdiņai W-14** , Renāram Akminam M-16** un Videgai Gaigalai W50L.

Pie balvām tiek arī astoņgadīgo grupu dalībnieki Kitija Abula-5 vieta un Emīls Tarass- 6. vieta.

Skaitliski vislielākā grupa bija M21S. Tajā startēja 101 dalībnieks. Šajā grupā no mūsējiem labākais  grundzālietis  Artūrs Gulbis. Viņam sešpadsmitā vieta.

Kāpas sacensības ir interesantas  ar to ka tajās ir ne tikai vecuma grupas , bet arī grupa OPEN-100. Tajā neatkarīgi no vecuma un dzimuma var startēt dalībnieki kas sver 100 un vairāk kilogramu. Šajā grupā Mārtiņš Latvers izcīnīja 13. vietu.

 Tā kā sacensībās startēja daudz dalībnieku un bija spēcīga konkurence atsevišķā tabulā publicējam Azimuts OK-SmBJSS sportistus ceturto līdz desmito vietu ieguvējus kam līdz goda pjedestālm pietrūka nedaudz.

Vieta

Vārds Uzvārds

Grupa

Dalībnieku skaits grupā

10.

Marta Morīte

W8

34

9.

Hanna Gabriela Ziemiņa

W12

28

8.

Agnija Kalēja

W12*

30

10.

Kaiva Sileniece

W14**

18

8.

Oto Rainers Strazdiņš

M16**

21

6.

Dārta Cīrule

W16**

13

8.

Una Ērmane

W16**

13

4.

Elīna Skopāne

W16L

21

4.

Laura Savicka

W20

9

4.

Kaspars Abuls

M21O**

23

5.

Mārtiņš Mārcis Leimanis

M21O**

23

8.

Artjoms Rekuņenko

M21L

24

10.

Rolands Rudītis

M21L

24

6.

Otārs Putrālis

M40L

29

5.

Vita Cīrule

W45L

12

7.

Māris Stabiņš

M45S

30

4.

Dace Ikšele

W45S

23

8.

Jānis Nulle

M50L

27

8.

Gunta Dudele

W50L

15

8.

Jānis Biezais

M65

27

7.

Anatolijs Štainmillers

M70

10

 

Šogad bez klasiskās orientēšanās, kur par uzvarām kopvērtējumā cīnījās vairāk nekā 1500 dalībnieki 60 dažādās vecuma un meistarības grupās, bija iespēja startēt arī Velo-OS. Velo sacensībās piedalījās ap 70 dalībnieku. Azimuta pārstāvis Aivis Zetmanis sacensību pirmajā dienā, kas vienlaicīgi bija Latvijas čempionāts izcīnīja 7. vietu V21 grupā 22 dalībnieku konkurencē.

Sacensības notika arī  Taku-OS.

Jau tradicionāli sacensībās bija arī īpašs ģimeņu vērtējums, un spēcīgākās ģimenes izcīnīja “Tallink” balvas. No Smiltenes novada 101 ģimenes konkurencē  augstāko 23 vietu izdevās izcīnīt Stabiņu ģimenei. Te gan jāpiebilst ka vērtēti tika četri labākie dalībnieki no ģimenes , bet Stabiņi startēja tikai trīs dalībnieku sastāvā.

Vēl viena tradīcija ir klubu vērtējums. Pēc sacensību divām dienām Azimuts OK-Sm BJSS komanda bija trešā. Diemžēl sacensību trešajā dienā Kāpas sportisti bija veiksmīgāki un trešās vietas klinģeri saņēma sacensību rīkotāju kluba komanda. Uzvarēja Rīgas klubs Auseklis , otrie mūsu kaimiņi Cēsu Meridiāns.

Katru dienu tika pasniegta naudas balva par ātrāko finiša sprintu. Pirmajā dienā to saņēma mūsu kluba pārstāvis Artjoms Rekuņenko, bet otrajā un trešajā dienā Būdaskalna pārstāvis Jurģis Dudelis. Vēl jāatzīmē ka otrajā un trešajā sacensību dienā sieviešu vērtējumā līdz labākajam rezultātam finiša spurtā tikai viena sekunde pietrūka Smiltenes BJSS audzēknei Andai Jaunmuktānei.

“Kāpas” trīs dienu sacensības tradicionāli orientieristiem ir gada kulminācija, īsti orientēšanās svētki. Šīs bija Kāpas trīsdienu 30 gadu jubilejas sacensības, tādēļ sestdien, 9. jūlija vakarā kopā ar otrās sacensību dienas labāko sportistu apbalvošanu, “Kāpas” organizatori cienāja dalībniekus ar “Kāpas” trīsdienu jubilejas kliņģeri.

Pirmās trīsdienu orientēšanās sacensības “Kāpa” norisinājās 1987.gadā Tukumā. Tika sveikti arī tie sacensību dalībnieki kas piedalījušies visās trīsdesmit Kāpās. Interesanti ka Aldis Lapiņš ir izlaidis šīs sacensības tikai vienu reizi, bet Māris Stabiņš nestarēja  pirmajās divās sacensībās, jo  tajā laikā dienēja Padomju armijā.

Sacensībās Kāpa nepiedalījās Matīss Slikšjānis, jo viņš devies uz Šveici kur startē Pasaules junioru čempionātā. Sprintā 170 dalībnieku konkurencē viņam 107. vieta , garajā distancē Matīsam veicās labāk  57 vieta. Viņa komandas biedrs Uldis Upītis finišēja vienu vietu augstāk, bet Endijs Titomers 89. vietā. Sacensībās vēl atlikusi vidējā distance, kur būs jāskrien arī kvalifikācija. Sacensību pēdējā dienā 15. jūlijā stafetes.

Foto no sacensībām http://foto.inbox.lv/stabinens/Kapa-2016

Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 13 Jūlijs 2016 23:10

Jaunākie tvīti

Laipni gaidīti jau šo sestdien, 29. septembrī. Sīkāka informācija https://t.co/aMi7JOWQuR @lof_lv @orient_lv… https://t.co/Tokp3hz2Up
RT @ziemellatvijalv: Orientēšanās sacensībām “Miķeļdienas 22KP” – īpašs stāsts https://t.co/5mWmbiHO0T
Svētdien beidzas pieteikšanās uz AZIMUTA 3-dienām, nenokavē iespēju izbaudīt burvīgo Brantu meža apvidu. @lof_lv… https://t.co/SEi499V6PH
Follow OK AZIMUTS on Twitter
© 1975-2021 SMILTENES OK AZIMUTS. Izstrādāja Zvērēns