Drukāt šo lapu

Lieldienu balva 2018

By Aprīlis 03, 2018 1019

Lieldienu balva.

Otrajās Lieldienās, 2. aprīlī, Rīgā, Pētersalā norisinājās 2018. gada  pirmais Latvijas sprinta kausa posms - "Lieldienu balvas" sprints.

Sprinta sacensības Pētersalā pēdējo reizi aizvadītas 2013. gada pavasarī, kad, tāpat kā šogad, orientēšanās sezonu atklāja "Lieldienu balva". Lielāko daļu apvidus veidoja pilsētas apbūve, ielas un parki, kā arī dzīvojamo ēku pagalmi. 

Arī šogad tāpat kā pirms pieciem gadiem dalībniekiem nācās skriet pa sniegu, tikai pirms pieciem gadiem sniega sega bija krietni biezāka. Tā kā temperatūra bija mazliet plusā, bet zeme vēl nebija atlaidusies un sniegs strauji kusa liela daļa distances bija klāta ar dubļu vannām. Neizpalika arī kritieni. Tos piedzīvoja gandrīz katrs kurš skrēja ar skriešanas apaviem kas nav paredzēti orientēšanās sportam.

Sacensību centrs atradās Rīgas Kultūru vidusskolā. Starts bija no 11:00 līdz 12:30 izlozes secībā. Tiem, kuri ar orientēšanos vēl tikai iepazīstas bija iespējams startēt atklātajā grupā un bez sacensību spriedzes veikt distanci.

Lai gan laika apstākļi šoreiz nelutināja un visu sacensību garumā ārā valdīja slapjdraņķis, uz starta stājās teju 450 dalībnieki , starp kuriem elites grupās  gandrīz visi spēcīgākie orientieristi Latvijā, jo šīs reizē bija arī atlases sacensības iekļūšanai Latvijas izlases sastāvā startiem Eiropas čempionātā, kas maijā norisināsies Šveicē. Galvenās favorītes starp dāmām  bija Sandra Grosberga, Irita Puķīte, Laura Vīķe, Elizabete Blūmentāle, Līga Valdmane, savukārt vīru vidū Andris Jubelis, Artūrs Pauliņš, Dāvis Dišlers, Artjoms Rekuņenko,  Endijs Titomers un Uldis Upītis.

"Lieldienu balva" šogad norisinājās jau sešpadsmito reizi. Pirmās sacensības tika rīkotas 2002. gadā Bastejkalna apkārtnē, un turpmāk tās notikušas katru gadu Otrajās Lieldienās dažādās Rīgas vietās - Vecrīgā, Kronvalda parkā, Ķīpsalā, Uzvaras parkā, Āgenskalnā, Grīziņkalnā, Dzirciemā, Imantā un citur.

Paralēli sprinta sacensībām notika taku orientēšanās sacensības.

"Lieldienu balvu" organizēja Latvijas Orientēšanās federācija un orientēšanās klubs "Mona" ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

 Azimuts OK-Sm BJSS sportisti no Rīgas atgriezās ar vairākām godalgām.

1.vietu grupā W-18 izcīnīja grundzāliete Agnija Caune. Viņa 3,1 km garo distanci veica ar rezultātu 0:14:39 , otrās vietas ieguvēju Elīzu Ozolu no IK Auseklis pārspējot par 23 sekundēm. Šajā grupā vēl Zandai Stabiņai 9. vieta.

Veiksmīgi jauno sezonu izcīnot otro 2. vietu grupā W-14 iesāka  smilteniete Madara Celma.  Veiksmīgs starts arī viņas treniņu biedrenēm Smiltenes BJSS Agnesei un Andai Jaunmuktānēm izcīnot attiecīgi ceturto un septīto vietu 25 dalībnieču konkurencē.

Šīs vecuma grupas zēniem pie godalgas par trešo vietu tika Renārs Kļaviņš. Šajā grupā startējušie Gaujienas puiši Uvis Sproģis un Kristers Lārmanis , kas trenējas Smiltenes BJSS izcīnīja  attiecīgi otro un sesto vietu 33 dalībnieku konkurencē.

Ar nepacietību gaidījām mūsu Elites grupu pārstāvju finišu. Artūrs Pauliņš un Artjoms Rekuņenko cītīgi gatavojas Pasaules čempionātam , kas augusta mēnesī notiks Latvijā.

Interesanti ka viņi finišēja ar vienādu rezultātu 4,0 km garo distanci ar 14 KP veicot   0:14:15. Šoreiz gan abiem nācās dalīt goda pjedestāla trešo pakāpienu. Uzvaru izcīnīja juniors Uldis Upītis un otrajā vietā Andris Jubelis. Uldim mūsu sportisti piekāpās 19 sekundes , bet Andrim 6 sekundes.

Sieviešu Elites grupā 3,6 km distancē ar 12 KP startēja Laura Savicka. Viņa stabili veica distanci finišējot tūlīt aiz Latvijas pieaugušo  izlases dalībniecēm astotajā vietā.

 W-12 grupā Smiltenes BJSS meitenēm sekojoši rezultāti  8. vietu izcīnīja  Anete Stabiņa , 9. vietā gaujieniete Marta Kalniņa un 11. vietā Kitija Abula. Šie rezultāti uzrādīti 28 dalībnieču konkurencē. Šī vecuma zēniem Daināram Bušam 9. vieta 25 dalībnieku konkurencē.

Otrajā spēcīgākajā pieaugušo grupā M21 Artūrs Gulbis tika pie devītā rezultāta un Vents Lupkins pie 14 rezultāta 33 dalībnieku konkurencē.

Veterānu grupās Mārim Stabiņam 9, vieta  M-45 grupā 20 dalībnieku konkurencē un Aigaram Savickim 10. vieta grupā M-55.

Nākošajā nedēļas nogalē Dobeles novada Krievkalnos notiks pirmās Latvijas kausa sacensības Kurzemes pavasaris.

Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 06 Aprīlis 2018 23:52